Trzy główne powody, dla których warto sprowadzić auto z Niemiec

1. RĘKOJMIA/GWARANCJA SPRZEDAWCY.

Zgodnie z niemieckim prawem, prywatna osoba kupująca auto od autosalonu, autohausu itp., czyli od niemieckiej firmy zajmującej się sprzedażą aut, musi otrzymać od niej rękojmię, obejmującą m.in. przebieg, bezwypadkowość, ukryte wady auta. Rękojmia ta nie jest udzielana firmie, która kupuje dane auto w celu jego dalszej sprzedaży, np. klientowi z Polski. Dlatego warto jest kupować bezpośrednio od niemieckiego sprzedawcy z pominięciem pośrednika, czyli handlarza z Polski, który auto kupuje najpierw na siebie, a potem odsprzedaje klientowi z Polski  - w takim wypadku rękojmia nie działa. UWAGA! Rękojmi nie ma w przypadku kupowania auta w Niemczech od prywatnej osoby w Niemczech! Osobnym tematem jest gwarancja udzielana przez niektóre firmy czasem w formie gwarancji producenta auta lub specjalnego ubezpieczenia, które nierzadko jest w cenie auta, a częściej - do kupienia jako opcja dodatkowa. Gwarancją producenta najczęściej dysponują salony danych marek, sprzedające używane auta własnej marki - taka gwarancja obowiązuje również w Polsce. Natomiast gwarancja w formie ubezpieczenia jest usługą proponowaną przez firmy ubezpieczeniowe - obejmuje np. silnik, sprzęgło, dyferencjał, skrzynię biegów, a także zabezpiecza przed kosztami przyszłych, mniejszych napraw. Zakres ubezpieczenia i jego cena zależy od wyboru klienta. Czasem sprzedawcy oferują takie gwarancje w cenie auta, czasem są one za dodatkową opłatą rzędu 200-400 euro.

2. ORYGINALNY PRZEBIEG I PEWNA HISTORIA AUTA.

Kupując w niemieckim autosalonie czy autohausie, możemy mieć pewność, że książka serwisowa będzie oryginalna, a przebieg auta nie będzie wymyślony przez sprzedawcę. Niemiecka policja działa dużo sprawniej niż polska - tam nikt nie pozwoli sobie na kłamanie w dokumentach. Oczywiście i w Niemczech znajdzie się sporo oszustów, ale nasza firma unika miejsc niepewnych - nie chcemy narażać naszych klientów. Poza tym cofanie liczników jest w Niemczech przestępstwem ściganym przez prawo. W Polsce samo cofanie liczników nie jest karalne, stąd tak wiele firm, oferujących usługę o nazwie "korekta licznika". Przestępstwem w Polsce jest dopiero sprzedanie auta ze świadomością, że ma cofnięty licznik - ale kto udowodni handlarzowi, że o tym wiedział albo że sam cofnął licznik? Decydując się na nasze usługi, mają Państwo pewność, że sprowadzane przez nas samochody używane z Niemiec nie posiadają żadnych ukrytych wad, usterek ani nie poddawane były celowym przeróbkom mającym na celu podniesienie faktycznej wartości samochodu. Wszystko jest przez nas dokładnie sprawdzane, a w Państwa ręce trafiają samochody używane z Niemiec w dokładnie takim stanie jak w umowie.

3. NIEMIECKIE AUTOSTRADY KONTRA POLSKIE DROGI.

Każdy, kto choć raz był w Niemczech, wie, po jakich drogach poruszają się nasi zachodni sąsiedzi. A kto nie był, to na pewno słyszał o legendarnych niemieckich autostradach, czyli największej i najgęstszej na świecie sieci połączeń drogowych. Oczywiście ma to niezaprzeczalny wpływ na stan techniczny aut, którymi jeżdżą Niemcy - zawieszenie, zużycie sprzęgła, silnika, skrzyni biegów itd. Auto, które przejechało 100 tys. km po niemieckich drogach jest w zupełnie innym stanie niż auto, które pokonało ten sam dystans w Polsce. Używane auta z Niemiec są zatem doskonałą alternatywą dla samochodów eksploatowanych na terenie Polski. Nie wahaj się i sprowadź z nami nowe bądź używane auta z Niemiec!